Оцінка обладнання Порівняльний підхід

 

Оцінка обладнання Порівняльний підхід

Оцінка обладнання, Порівняльний підхід, Алгоритм підходу оцінки обладнання, метод прямого порівняння продажу, метод аналогового порівняння продажу, метод відсотка відновної вартості, підбір обОцінка обладнання Порівняльний підхід

 

Порівняльний підхід. Порівняльний підхід застосовується для визначення вартості об'єкта оцінки, шляхом аналізу і порівняння цін недавнього продажу або пропозицій ідентичних чи подібних об'єктів на ефективно функціонуючому вільному ринку, де купують і продають подібну власність добровільні покупці і продавці, приймаючи при цьому незалежні рішення. Даний підхід ґрунтується на принципі попиту та пропонування та принципі заміщення: коли існує альтернативний вибір подібних або схожих об'єктів рухомого майна, ринкова вартість має тенденцію зупинятися на ціні придбання рівно прийнятної заміни при умові, що не виникне тимчасових затримок при придбанні об'єктів, які можуть служити заміною. Тобто ціни, заплачені за ідентичні або подібні об'єкти, служать початковою інформацією для розрахунку вартості об'єкта оцінки.

 

Порівняльний підхід застосовується, як правило, для оцінки об'єктів масового і серійного виробництва за наявності достатньої кількості достовірної інформації по операціях купівлі-продажу або цінах пропозицій.

 

Алгоритм підходу:

- ідентифікація об'єкта оцінки;

- підбір об'єктів порівняння;

- визначення характеристик, які підлягають коригуванню.

- внесення поправок.

- визначення вартості об'єкта оцінки як середньозваженого, середньомедіанного або модного значення.

 

У світовій практиці найбільш широко застосовуються наступні методи порівняльного підходу:

- метод прямого порівняння продажу;

- метод аналогового порівняння продажу;

- метод відсотка відновної вартості.

 

Оцінка обладнання

 

Автор: Сергей ТютюнникОбновлен 19 дек 2013. Создан 24 окт 2011s2improve REMONT FINDAUTO